Історія факультету

Створений Педагогічний інститут в м. Сталіно.
У 1944 році заснований фізичний факультет у складі фізико-математичного факультету Донецького державного педагогічного інституту.

1964 рік

Донецький державний педагогічний інститут підпорядкований Харківському державному університету ім. М. Горького.

1965 рік

Заснований Донецький державний університет на базі Донецкої філії Харківського державного університету ім. М. Горького.
Заснований фізичний факультет Донецького державного університету зі спеціальностями «Фізика» та «Біофізика».

2000 рік

Донецькому державному університету наданий статус національного. У тому ж році він був перейменований у Донецький національний університет.

2011 рік

У 2011 році фізичний факультет було перейменовано на фізико-технічний у зв’язку з відкриттям нових спеціальностей з галузі знань «технічні науки»: метрологія та інформаційно-вимірювальні технології, безпека інформаційних і комунікаційних систем, комп’ютерні науки.

Засновники та перші завідувачі кафедр факультету

Засновниками факультету є видатні українські вчені: доктор фізико-математичних наук, академік НАН України Архаров Володимир Іванович; доктор фізико-математичних наук, академік НАН України Барьяхтар Віктор Григорович; доктор фізико-математичних наук, академік НАН України Галкін Олександр Олександрович; доктор фізико-математичних наук, професор Ковтун Микола Мойсейович; доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України Повх Іван Лукич; доктор технічних наук, професор Тимошенко Григорій Маркович; доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України Толпиго Кирило Борисович.

Ігнатенко Петро Іванович

Кафедра експериментальної фізики

Повх Іван Лукич

Кафедра фізичної гідродинаміки